Форум інформатиків України

Ласкаво просимо до Форуму інформатиків України. Зараз форум у стадії заповнення але ми працюємо над цим. Якщо ви бажаєте взяти участь у цьому, прошу Вас зареєструватися на сайті.

Термінова допомога з електронною таблицею!

kom_adm

Адміністратор
Команда форуму
Я вже писав, що ми в ліцеї запровадили систему внутрішнього контролю, де відмічаємо порушення, які допустив учень/учениця на уроці. Тема тут

Мені вкрай потрібна допомога форумчан з формулами, так як моїх знань виявилось замало, щоб реалізувати бажане.
Отже, якщо прогорнути аркуш в кінець, то там є зведена відомість, де підраховується кількість порушень учнем/ученицею за весь період часу. Завдання полягає в тому, щоб зі списку учнів вивести 5 найбільших порушників. Як це зробити?
1700767554324.png
Я реалізував це наступним чином: =LARGE($KF$4:$KF$31;1)
Тобто, функцією LARGE виводжу найбільшу кількість порушень, далі наступну найбільшу =LARGE($KF$4:$KF$31;2) і т.д. до 5.
Далі в стовпець B я продублював загальну кількість порушень, яка записана в стовпці KF.
Потім функцією Vlookup знаходжу значення першого найбільшого елемента і виводжу прізвище та ім'я учня =if(KH4<>0;VLOOKUP(KH4;$B$4:$C$31;2;false);"Немає даних")
Але мінус цього способу в тому, що при однаковій кількості порушень, функція виводить лише перше знайдене прізвище і тому виходить дублювання прізвищ. Потрібно реалізувати, щоб повторів не було.

Що порадите? Можливо, треба створювати додатковий діапазон і вже ньому відсіювати повтори?
Буду дуже вдячний, хто зможе реалізувати задумане.
Ось посилання на таблицю в режимі читання. Але кожен зможе зробити собі копію на Гугл диск і спробувати реалізувати. ТАБЛИЦЯ
 
Проблема вирішена за допомогою ChatGPT. Після довгого спілкування з цим "штучним інтелектом" та постановки завдання, отримав повністю робочу формулу, яка видає список 5 найбільших порушників з класу. До того ж список відсортований.
Код:
=TRANSPOSE(SPLIT(JOIN(";"; QUERY(SORT({C4:C31\ KF4:KF31}; 2; FALSE); "SELECT Col1 LIMIT 5 OFFSET 0 LABEL Col1 ''")); ";"))
 
Зверху